Политички партии

Каевски: СДСМ се грижи за граѓаните, ВМРО-ДПМНЕ удира по џебот на граѓаните за провизии

Во време на најголема економска и енергетска криза Владата предводена од СДСМ и премиерот Димитар Ковачевски преземаат навремени мерки за заштита на граѓаните и фирмите. Обезбедени се храна, струја и енергенси за претстојната зима.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close