Политички партии

Каевски: Опозицијата во Собранието прави дефокус од неработењето на градоначалниците на ВМРО-ДПМНЕ

Тој нагласи дека градоначалниците на ВМРО-ДПМНЕ не испорачаа ништо, како градоначалничката на Скопје, која ниту еден проект не реализра, нема бесплатен јавен превоз, нема нови автобуси, но има нерасчистени депонии, нелегално поставување на генерален секретар.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close