Дописници МКДОпштински вести

Кавадарци ќе им помогне на двете семејства кои претрпеа штети од пожари во Возарци

Општина Кавадарци, градоначалникот и бизнис-секторот ќе им помогнат на двете семејства кои претрпеа штети од пожари во кавадаречкото село Возарци. За ова денеска информираше заменик-градоначалникот Тони Нешковски, кој заедно со командирот на кавадаречката Територијална противпожарна единица, Александар Чадамов, ги посети домаќинствата кои беа зафатени од пожари оваа недела.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close