СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Кабулов: Ситуацијата во Авганистан е влошена, се движи кон катастрофа

Ситуацијата во Авганистан продолжува да се влошува и оди кон хуманитарна катастрофа, изјави специјалниот претставник на рускиот претседател за Авганистан, Замир Кабулов.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close