0_Македонија.ПорталКултураКултура.ПорталОпштество

„И јас сум тука“ – изложба на фотопортрети на лица со интелектуална попреченост

Фестивалот за литература и илустрација за деца „Литера“ ја најави изложбата на фотопортрети „И јас сум тука“, која ќе биде отворена утревечер во Кинотеката. Во изложбата се вклучени 20 лица со посебни потреби од повеќе градови од државата на различна возраст, а портретите се придружени и од приказни посветени на нив.

Back to top button
Close
Close