ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

И по четири недели активен вулканот Кумбре Виеја на Ла Палма

Научниците, кои ја следат ерупцијата на Кумбре Виеја на шпанскиот остров Ла Палма, тврдат дека набрзо нема да заврши активноста на вулканот

Back to top button
Close
Close