0_Спорт.ПорталСпортСпорт.СлајдерФудбал

И Португалија одобри продажба на Челзи

Дозвола за продажба на клубот од Лондон претходно дадоа и Премиер лигата и британската Влада, но истото, поради санкциите кон Русија, мораше да го стори и Владата во Лисабон.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close