БалканБалкан.ПорталСвет.Слајдер

И Лондон размислува за санкционирање на политичари од БиХ

Велика Британија е исто така загрижена поради постојаното зголемување на напнатоста во Босна и Херцеговина. Подготвена е да се приклучи на политиката за санкционирање политичари кои се одговорни за тоа, изјави денеска британскиот амбасадор во Босна и Херцеговина, Метју Филд.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close