0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерПолитика

И Заев и Мицкоски убедени во победа на локалните избори

И премиерот Зоран Заев и претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва изјавија дека очекуваат да победат со своите коалиции на претстојните локални избори.

Back to top button
Close
Close