0_Web_АктуелноЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

И во третиот обид Италија не избра нов претседател

За еден кандидат да биде успешно избран во првите три круга од гласањето му е потребно двотретинско мнозинство. Од четвртиот круг гласање, што ќе се одржи утре, ќе биде доволно и апсолутно мнозинство. Голем број пратеници и денеска продолжија да уфрлаат празни гласачки ливчиња во кутиите за гласање.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close