ЕвропаСвет.ПорталСвет.Слајдер

И австрискиот министер за финансии најави оставка

Откако лидерот на Австриската народна партија (ОВП) Себастијан Курц најави повлекување од политиката и после најавата на актуелниот канцелар Александер Шаленберг дека функцијата ќе ја препушти на идниот лидер на ОВП, и министерот за финансии Гернот Блимел вечерва најави дека поднесува оставка.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close