0_Спорт.ПорталФудбал

ИФАБ: Предлогот за 25. минутно полувреме ставен на разгледување

Меѓународниот борд на фудбалски асоцијации (ИФАБ), задолжен за промени на фудбалските правила, соопшти денеска дека на крајот од овој месец ќе го разгледа предлогот паузата меѓу двете полувремиња на натпреварите да трае 25 минути, а во тоа време би се организирала забавна програма по примерот на американскиот Супербол.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close