БизнисЕвропаСвет.Слајдер

Италија ќе инвестира повеќе од 13 милијарди евра во патна инфраструктура

Италија ќе инвестира околу 13,6 милијарди евра во повеќегодишен план за подобрување на безбедноста на своите патишта по уривањето на мостот во Џенова во 2018 година, соопшти италијанското Министерство за транспорт.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close