0_Web_Актуелно0_Спорт.ПорталСпортСпорт.Слајдер

Италија противник на македонските фудбалери во мундијалскиот бараж

Македонската фудбалска репрезентација ќе игра против европскиот првак Италија во полуфиналниот бараж за пласман на Светското првенство 2022 во Катар, одлучи денешната жрепка во седиштето на ФИФА во Цирих.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close