0_Спорт.ПорталОстанатоРезултатиСпортСпорт.Слајдер

Италија пресилна за македонските одбојкари на Медитеранските игри

Македонската одбојкарска репрезентација претпладнево загуби од Италија со 3:0 на Медитеранските игри во Оран, Алжир.

Оран, 28 јуни 2022 (МИА) – Македонската одбојкарска репрезентација претпладнево загуби од Италија со 3:0 на Медитеранските игри во Оран, Алжир.

Италија се покажа како пресилен противник за „црвено-жолтите“ добивајќи го мечот со максимални 3:0, по сетови 25:19, 25:16 и 25:23.

Ова беше втор пораз за Македонците на одбојкарскиот турнир на МИ. Претходно загубија од Египет, исто така со 3:0.

Од А-групата во следната фаза пласман обезбедија Италија со две победи и Египет со една. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close