0_Web_АктуелноЕвропаСветСвет.Портал

Италија и Франција потпишаа договор за соработка, најавен уште во 2017

Италијанскиот премиер Марио Драги и францускиот претседател Емануел Макрон денеска потпишаа договор за зајакнување на билатералните односи, во време кога европската дипломатија се соочува со тестот на заминувањето на германската канцеларка Ангела Меркел.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close