0_Магазин.ПорталВидеоНаука и технологија

Италијански научници развиваат летачки човековиден робот

Роботите полека ги прошируваат своите операции вон контролираните лабораториски средини во „хаосот“ на архитектонската инфраструктура во реалниот свет, каде што одењето од точка А до точка Б стана предизвик. Така, компанијата „Роботикс“ сега работи на развој на робот-хеликоптер.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close