ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Италијански и француски аеродроми градат инфраструктура за летечки такси возила

Инфраструктурата е наменета за верипорти, специјални типови на авиони кои полетуваат вертикално, а потоа ги пренасочуваат моторите и пропелерите во хоризонтална положба и летаат како авиони.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close