БалканДописници Свет

Италијанската полиција уапсила албанска брачна двојка и запленила околу пет милиони евра

Италијанската полиција Guardia di Finanza уапсила албанска брачна двојка и запленила вистинско богатство, кое се состоело од околу пет милиони евра, вклучувајќи пари во готовина, златни монети и луксузни часовници.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close