ЕвропаСвет.Слајдер

Италијанската полиција откри банда која фалсификувала потврди за вакцинација против Ковид

Експертите за кибер безбедност идентификуваа група Италијанци од повеќе градови, како и администратори на каналот Телеграм, кои на своите корисници им нуделе лажни сертификати за вакцинација против Ковид-19 за 100 евра, кои можеле да се платат и во криптовалути.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close