0_Магазин.ПорталМагазинПатувања

Италијанка појде пеш на пат долг 22.000 километри

Таа ги пешачи патеките на Марко Поло низ 15 земји, па со ранец од триесет килограми минува 20 - 30 километри дневно, како што вели - исто како што правеле римските воини со полна опрема.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close