Општински вестиСкопје

Исчистени две диви депонии во Општина Илинден

Во Општина Илинден исчистени се две диви депонии лоцирани во населеното место Миладиновци, на потегот од Миладиновци кон Текија, како и покрај железничката пруга во Миладиновци.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close