0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерПолитика

Исчекор во пристапувањето на Северна Македонија во ЕУ уште за словенечкото претседателство, очекуваат Пендаровски и Сантош Силва

Претседателот Стево Пендаровски денеска во Малме, на маргините на Меѓународниот форум за сеќавање на Холокаустот и борба против антисемитизмот “REMEMBER – REACT” (Запомни – Реагирај), се сретна со министерот за надворешни работи на Португалија, Аугусто Сантош Силва со кого разговараa за можностите за напредок на Северна Македонија во евроинтеграциите, во пресрет на одржувањето на состаноците на Европската Унија до крајот на оваа година.

Back to top button
Close
Close