БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Исчезнати четири и спасени над 100 лица во близина на грчкиот остров Дилос

Од доцна синоќа во тек е спасувачка акција на грчката крајбрежна служба во морскиот дел јужно од островот Дилос, откако едрилицата во која имало над 100 лица, веројатно мигранти, почнала да тоне, била побарана помош и спасени се 108, а исчезнати четири лица, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close