БизнисБизнис.ПорталЕкономија

Ист Гејт Мол ја рационализира потрошувачката на струја

Ист Гејт Мол, секојдневно, по завршување на работното време, ќе го исклучува декоративното осветлување на фасадата на трговскиот центар, со исклучок на ЛЕД екранот заради техничките карактеристики, соопштија денеска од компанијата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close