0_Web_АктуелноСветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Истражување: Секој трет пациент има долгорочни проблеми по Ковид-19

Новата студија објавена од американскиот Центар за контрола и превенција на болести (ЦДЦ) откри дека приближно едно од три лица кои имале Ковид-19 пријавиле дека страдаат од симптоми два месеца подоцна.

Back to top button
Close
Close