БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Истражување: Поголемиот број Срби влијанието на Кина и Русија ги гледаат позитивно, а на САД, ЕУ и НАТО негативно

Повеќето граѓани на Србија влијанието на Кина и Русија во изминатиов период го доживуваат како позитивно, а влијанието на САД, ЕУ и НАТО го сметаат за негативно, покажува студијата на Центарот за слободни избори и демократија (ЦеСИД) и Меѓународен републикански институт (ИРИ), јави дописникот на МИА од Белград.

Back to top button
Close
Close