0_Магазин.ПорталЗдравје

Истражување: Овошјето и зеленчукот корисни за мозокот кај тинејџерите

Ново истражување спроведено во Велика Британија покажува дека исхраната богата со свежо овошје и зеленчук може да биде корисна за менталниот развој, особено кај тинејџерите.

Back to top button
Close
Close