БизнисБизнис.Портал

Истражување на UNWTO: Европа е најотоврен туристички регион во светот, петтина држави целосно затворени за туристи

Една од пет дестинации во светот или 21 отсто од земјите во моментов имаат целосно затворени граници поради ситуацијата со коронавирус, додека 98 отсто од земјите имаат одредени ограничувања за меѓународните патници, според најновото истражување на Светската туристичка органзиација - UNWTO.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close