СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Истражување: Кога Кина би ги следела западните пристапи, ќе ја распламти епидемијата

Кина би можела да се соочи со повеќе од 630.000 дневни случаи на инфекција со Ковид-19 доколку се откаже од политиката на нулта толеранција со укинување на патните ограничувања и да се приклучи кон западните пристапи, покажува истражување на математичари од Универзитетот во Пекинг.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close