Избрано

Истражување: Климатските промени веќе може да имаат влијание врз поголем дел од човештвото

„Имаме огромен доказ дека климатските промени влијаат на сите континенти, сите системи“, рече авторот на студијата Макс Калаган во интервју за АФП.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close