0_Магазин.ПорталЗанимливостиМагазин

Истражување: Виното и шампањското штитат од Ковид-19

Истражувачите проучувале податоци од 473.957 луѓе, од кои 16.559 биле позитивни на Ковид-19. Учесниците биле поделени во три групи - оние кои не пијат, луѓе што порано пиеле и  такви коишто сега пијат алкохол.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close