0_Спорт.ПорталСпорт.СлајдерФудбал

Истрага за финансиски малверзации во Јувентус

Под истрага се клупските трансакции извршењни во периодот од 2019 до 2021 година, а станува збор за сума од околу 50 милиони евра.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close