0_Спорт.ПорталСпортСпорт.СлајдерФудбал

Истрага за местење натпревари во белгискиот фудбал, осомничени прволигашки екипи и судии

Вкупно 56 лица, како и една компанија, се осомничени за измама, перење пари, местење натпревари и членство во криминална организација, меѓу другите обвиненија, јавија денеска локалните медиуми.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close