0_Македонија.ПорталОпштествоХроникаХроника.Портал

Истрагата се води во институциите, а не во јавноста и медиумите, порача Спасовски

Ќе има разговори и со патници од другите автобуси кои вечерта биле во таа група. Но, се чекаат наредбите и врз основа на нив ќе постапуваме зашто се што не се прибира како материјал согласно наредба на надлежните органи, не се користи како доказ. Веќе се прибираат вакви податоци од ЈО преку МВР, потенцира Спасовски, одговорајќи на новинарски прашања откако заедно со министрите за внатрешни работи и за транспорт и врски, Бујар Османи и Благој Бочварски соопштија детали за трагедијата во Бугарија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close