0_Web_Насловна-слајдерСветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Источниот брег на САД се подготвува за силна снежна бура, илјадници авионски летови се откажани

Жителите на американските сојузни држави Њујорк и Њу Ингланд се засолниле од налетот на силен ветер од североисточен правец, кој донесе студ и околу 60 сантиметри снег во една од најтешките снежни бури во последно време.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close