0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерПолитика

Испратена покана до Северна Македонија за Самитот на Европската политичка заедница

Претседателот на Европскиот совет и чешкото претседателство ги испратија официјалните покани до сите земји учеснички во Европската политичка заедница (ЕПЗ), меѓу нив и Северна Македонија, јави дописничката на МИА од Брисел.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close