0_Web_Насловна-слајдерСветСвет.ПорталСвет.Слајдер

„Исламски џихад“, сепак, потврди: Постигнат е договор за прекин на огнот со Израел

Договорот за прекин на огнот го вклучува и ослободувањето на лидерот на „Исламски џихад“, Басем Сади, јави весникот „Џерусалем пост“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close