СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Исламка држава повторно нападна на северот на Ирак – убиени петмина курдски борци

Курдските борци Пешмерга синоќа се убиени во северниот ирачки округ Гармијан, што е под контрола на Курдите, а екстремистите на ИД по експлозијата ги нападнаа и позициите на Пешмерга и ранија уште четворица нивни борци, се наведува во извештајот на американските медиуми.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close