Дописници МКДОпштински вести

Исидора Николоска победник на 21. Републички натпревар „Млади библиотекари“

Прилепчанката Исидора Николоска го освои првото место на 21. Републички натпревар „Млади библиотекари“, што денеска се одржа во библиотеката „Григор Прличев“ во Охрид, во организација на Библиотекарското здружение на Македонија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close