0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталВидео изјаваПолитика

Исаки: Правиме сè што можеме да најдеме заемно прифатливо решение со Бугарија во духот на добрососедството

Посетата на бугарскиот премиер Кирил Петков на Скопје ја поврати довербата во нашите односи за продолжување на дијалогот, што се надевам ќе резултира со нивна поскора подготвеност да се крене ветото, изјави заменик-министерката за надворешни работи Фатмире Исаки на отворањето на амбасадорската тркалезна маса „Пристапувањето на Западниот Балкан кон ЕУ: долга, (не)завршена приказна – Одржливост на македонскиот надворешнополитички курс“, во организација на Советот на амбасадори.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close