Дописници СветЕвропа

Ирска ќе добие обештетување од ЕУ поради Брегзит

Овие средства доаѓаат од Резервата за прилагодување на Брегзит за земјите членки на ЕУ, Ирска е земјата која е најпогодена и следствено ќе добие и највисоки фондови за да може да се справи со економските последици од напуштањето на Обединетето Кралство на ЕУ.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close