0_Спорт.ПорталКошарка

Ирвинг доби дозвола да тренира во клупската база на Бруклин

Еден од најдобрите кошаркари на Бруклин нетс, Кајри Ирвинг ќе може да се приклучи на тимот во тренинг базата на клубот. Според „The ​​Athletic“, властите во Њујорк го признале спортскиот комплекс Нетс како приватна деловна зграда.

Њујорк, 9 октомври 2021 (МИА) – Еден од најдобрите кошаркари на Бруклин нетс, Кајри Ирвинг ќе може да се приклучи на тимот во тренинг базата на клубот. Според „The ​​Athletic“, властите во Њујорк го признале спортскиот комплекс Нетс како приватна деловна зграда.

Сепак, 29-годишниот кошаркар нема да може да учествува на натпреварите, бидејќи не е вакциниран против „Ковид-19“.

Ирвинг минатата сезона настапи на 54 натпревари во НБА лигата, со просек од 26,9 поени, 6,0 асистенции и 4,8 скокови. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close