СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Иран ја отфрли изјавата на западните лидери за нуклеарната програма на земјата

Техеран денеска ја отфрли заедничката изјава на лидерите на четирите западни земји од маргините на состанокот на Г20 во Рим за иранската нуклеарна програма.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close