СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Иран се согласи да ги продолжи преговорите за нуклеарниот договор

Иран се согласи следниот месец да ги продолжи разговорите со светските сили за неговиот нуклеарен договор, соопшти денеска заменик-министерот за надворешни работи на земјата, по разговорите со посредниците на ЕУ во Брисел.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close