СветСвет.Портал

Иран: Разговорите во Виена ќе продолжат наскоро, за неколку недели

- Секој состанок бара претходна координација и подготовка на агендата. Разговорите во Виена ќе продолжат наскоро, за неколку недели", изјави портпаролот на иранското Министерство за надворешни работи, Саид Хатибзаде.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close