СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Иран поднесе нацрт-предлог за укинување на санкциите

Иран ги предаде нацрт-предлозите за укинување на санкциите и почитување на своите обврски на европските сили вклучени во разговорите за спасување на нуклеарниот договор, изјави водечкиот ирански преговарач, додека светските сили и Техеран се обидуваат да го оживеат договорот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close