СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Иран ги собра соседите на Авганистан за да разговараат за неговата иднина

Високи функционери од соседните држави на Авганистан денеска се собраа во иранската престолнина на еднодневна конференција за да разговараат за ситуацијата во земјата со која владеат талибанците.

Back to top button
Close
Close