Свет

Иран, Гвинеја и Вануату повторно имаат право на глас во Генералното собрание на ОН

Генералното собрание на ОН синоќа соопшти дека Иран, Гвинеја и Вануату уплатиле доволно пари во редовниот оперативен буџет на ОН за покривање на долговите, што создаде услови да го вратат своето право на глас во Генералното собрание со 193 членови.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close