СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Ирански пратеник ги нарече „проститутки“ демонстрантките кои ги симнаа шамиите

Ирански пратеник денеска ги осуди демонстрантките кои ги тргнаа своите задолжителни шамии и ги нарече „проститутки“, заострувајќи го ставот на владата за време на драматичните демонстрации по смртта на 22-годишната жена која беше приведена од државната полиција за морал.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close